inter class solo dance competition was organized in father agnel school, noida

inter class solo dance competition was organized in father agnel school, noida

Schoolspedia
Class/Section
I
II
III
 
I-A
Vanshika Saini
 
 
Rupsa Banerjee
Anushree Sudehely
 
 
Manan Wadhwa
 
I-B
Pia Dhar
Shreeya Das
 
Sankalp Mangal
Akshat Jain
I-C
Diya Bajaj
 
Pubali Sanyal
 
Riddhi Agarwal
Sayuri Pandit
I-D
Moosa Hasan
Aastha Suri
 
Aarsh Dhyani
Mahika Jain
I-E
Saransh Jindal
Mahika Singh
 
 
Saransh Gupta
 
Soumyadeep Sengupta

 

 
 
 
 
Class-II –Show and tell competition:
 
First- Anoushka Choudhary II-D
 
Second- Ananya Paul II-D
 
Third position is shared by Vedansh Puri II-A
                                                Samridhi Gaur II-A
                                                Karnika Bhatnagar II-C
 
Class- III- Ad Mad Show:
 
First- Prerna Nupur III-C
 
Second position is shared by Rishav Acharya III-A
                                                 Kashika Akhouri III-C
                                                  Aniraj Singh III-E
Third – Ishita Saini III-E
Consolation- Ananya Jha III-B
                        Tuneer Saha III-E
 
Class- IV- Slogan Writing:
 

 

Class/Section
I
II
III
 
IV-A
Tanya Sinha
Anmol Singh
 
 
Rehan Kumar
 
 
 
IV-B
Aakanksha Chauhan
Kanishk Arora
Pratiti Majumdar
 
IV-C
Rohan Banerjee
Rohit Malik
 
 
Abhay Verma
IV-D
Pakhi Agarwal
 
 
 

 

  
Class-V- Samachar Vachan:
 
First- Archisha Baranwal V-A
 
Second- Tushar  Sharma- V-A
 
Third- Saumya Priyadarshni V-A
 
Consolation- Harshil Tewatia V-E
                       Debdiutta Biswas-V-D
 
 Drama Competition

To enhance dramatic skills Drama competition was organized for class-V on 30th July .The children dramatized the old classical stories. The plays were written by the children themselves. It was a group activity.
The following children were judged as the winners from the respective classes:
 
First-  V-D    Devdatta Biswas            Himja
                     Aditya                              Kashish
                     Diya Guha Roy                Anurag
                     Rup Dewan                     Muskaan
                     Nishant                           Aditi
                     Alan Jose
Second- V-C  Merin                            Srijan
                     Astha Jain                     Anubhav
                     Dhriti                             Vidhi
                     Sejal Gulati                   Ayush Awasthi
                     Rushil Aswal                 Nilesh
Third- V-A    Lavanya Mondal           Sanchita Srivastava
                     Bryan Madoc                 Utkarsh Upadhya
                     Amogh Raina                 Sanyasi Pawan
                     Rohit                              Akshat Sharma
                     Sakshi Minz
                   
19-Mar-2015 09:37:22 IST

noida | father agnel school |